top of page

גם בגדים מתחפשים

השנה הילדים שלי היו מאד החלטיים ונחושים למה יתחפשו. היה לי ברור שאת התחפושות אמצא בשווקי יד שניה והמסע ריגש אותי מאד. ידעתי בדיוק מה אני רוצה והייתי בטוחה שאמצא בדיוק את מה שאני רואה בעיני רוחי. וכך היה. בתי, זו שהיתה כבר ג'ק ספארו ומלכת הלבבות ביקשה להיות בובת חרסינה סדוקה! כל כך התלהבתי מהרעיון המקורי ומהאתגר שהציבה. התחלתי מיד בחיפושים, הייתי בטוחה שבקלות אמצא שמלת מלמלות חסודה. קרוב לוודאי בקרב האוכלוסיה הדתית, איזו שמלת בת מצווה או שושבינה מפוארת. אבל החיפוש לא העלה דבר. לא מצאתי את שמלת המלמלות בה חפץ ליבי. הכל היה או צבעוני מדי או משעמם מדי. אז חשבתי שארכיב את השמלה מכל מיני פריטים שאמצא, אגזור מפה ומשם ואתפור את שמלת החלומות, אבל גם הנסיון הזה כשל. בתי התאכזבה מהתוצאה ואני נותרתי מתוסכלת. ואז זה קרה. בטיול השטח המסורתי השבועי שלי בשוק הרוכלים באשדוד צדה את עיני שמלת וינטג' ישנה ישנה ישנה, תלויה על גדר של אזור בניה. שמוטה וחסרת חיים זעקה לי "אני! אני הסינדרלה שלך!" ניגשתי אליה בהתרגשות, שאלתי למחירה וכשהמוכרת הקשישה בעלת שיני הזהב ואלף שכבות של מטפחות על ראשה וחצאיות לגופה אמרה לי "25 ש"ח, קחי ב 20...". חטפתי את האוצר והרגשתי כאילו נפלה עליי מן אללה. נדרשתי רק לקצר קצת את האורך וזהו. אפס עבודה. את החורים שהיו בה מתוקף היותה ישנה ובלויה השארתי כי הם התאימו בול למראה, הוספנו נעליי בובה, שרשרת פניני פלסטיק שיש לי בבית ויש לנו תחפושת! האיפור לא מסובך כלל. האיפור הנדרש: מייק אפ לבן למראה חיוור, צלליות אפורות ושחורות למראה עיניים עמוקות וסומק אפרפר למראה חיוור חסר חיים, ריסים מלאכותיים ענקיים ואיילינר שחור לציור הסדקים. את השיער בילגנתי עם המון, אבל המון, ספריי לשיער. קשת מתקתקה ויש לנו בובת חרסינה סדוקה! בצילומים נהנתי בטירוף כי הבת שלי נכנסת תמיד לכל דמות ב 100%. ממש האמנתי שאני מצלמת בובה מבית רדוף רוחות, כמעט וברחתי מהפחד :)

בתי השניה ביקשה להיות אליסה בארץ הפלאות. אבל לא הקלאסית, אחרת. קצת אליסה, קצת חתול צ'שייר. החלטנו ללכת על שמלה בצבע טורקיז. טוויסט קטן לתכלת המסורתי של אליסה.

את השמלה קניתי בחנות ד שניה כמובן. שמלה במידת נשים עם אפליקציות של פאייטים ותחרה. 20 ש"ח היה מחירה. פרמתי את כל הפייטים, קיצרתי את הכתפיות שיתאימו למידותיה הקטנות וקיבלתי שמלה חלקה וילדותית בדיוק כמו שקיוויתי. מתחת לשמלה לבשה חצאית טוטו נפוחה שקיבלתי מחברה טובה (גם זה סוג של יד שניה!). באותה חנות יד שניה גם מצאתי ג'קט מפוספס שחור-לבן עם כתפיים נפוחות ב 30 ש"ח. הצרתי את הג'קט שיתאים למידותיה הצנומות, הסרתי את כפתורי הזהב שלא התאימו לי למראה הכללי ולסיום הוספנו גרביון מפוספס תואם. אותם, אני מודה, רכשתי ב 10 ש"ח שלמים בחנות. את הנעליים קניתי בשוק הרוכלים באשדוד גם הם תמורת 10 ש"ח. הכנסתי פנימה ספידה כדי שיהיה יותר נעים להחליק את הרגל פנימה ובזה חתמתי את פרטי הלבוש.

עכשיו, נותר הכובע!

null

הבסיס של הכובע הוא כובע קרטון שחור רגיל והכי פשוט שיש. גזרתי רצועות מאריזת קורנפלקס כדי להקנות לו גובה והצמדתי עם דבק. חאפרית, עם מסקינג טייפ! רוצה לעבוד מהר ופשוט. כשסיימתי, עטפתי את הכל בבד שיפון טורקיז הכי דומה לשמלה שמצאתי בסדקית, תמורת 30 ש"ח למטר. כמכסה לכובע לקחתי צלחת חד פעמית לבנה וגם אותה עטפתי בבד השיפון. הדבקתי אותה לכובע בעזרת דבק חם ועברתי להכנת החתול שיבצבץ מהכובע. מצאתי בבית שארית בד פלנל אפור, גזרתי את צורת הראש של החתול ובעזרת חוט ומחט, ברמת מתחילים מינוס מינוס. משאריות לבד תפרתי אזניים, שיניים ואף. את העיניים גזרתי מסול מנצנץ טורקיז ואת הכל תחמתי בחוט רקמה שחור. הדבקתי, לא תפרתי. אין לי סבלנות...

והנה התוצאה הסופית.

ממשיכה עם הבן הקטן שלי. זה שהיה כבר באטמן וקוסם. השנה בחר להיות קפטן הוק. לא פשוט למצוא ג'קט אדום. כיתתי רגליים כמה פעמים לכמה חנויות ולכמה שווקים. גם פה חשבתי שהמבחר יהיה גדול רק אצטרך לבחור. אבל - אם למדתי משהו זה לא לומר נואש. כל היופי ביד שניה זה שאין לדעת מה תמצאו! מה שאין היום יהיה מחר ומה שיש היום לא יהיה מחר. גיחה לביגודית של ויצו הולידה ג'קט אדום מושלם. אמנם גזרה לנשים במידה 44 (!) ובני רק בן 6....אבל שטויות! הכל פתיר. הג'קט עלה 20 ש"ח. בסדקית קניתי סרט זהב רקום ב 2 דוגמאות שונות. 20 ש"ח הכל ביחד. את הכפתורים הסרתי לבקשתו של בני שאמר לי: "אמא, תפרמי את הכפתורים ונרסס אותם בספריי זהב!!" ממש הבן של אמא שלו! נחת!! ודרך אגב, "תפרמי" זו מילה שלו. הוא מכיר את הז'רגון... אז הצרתי את הכתפיים וצימצמתי את הגב (באמת שלא צריך להיות מעצבת אופנה בשביל זה, בלי להעליב. עשיתי עבודה עקומה ולא מקצועית אבל בשביל פורים זה עשה את העבודה!). קיצרתי את השרוולים שהגיעו לו עד הברכיים, הבן שלי ריסס את הכפתורים ותפרתי אותם חזרה. במלאכית שבקרית מלאכי מצאתי חולצת נשים ב 5 ש"ח עם שרוולים מושלמים לתחפושת. גם אותה קצת הצרתי ותפקידה היה רק לבצבץ מתחת לשרוולים. גם הסתדר נהדר שהחולצה נעימה על הגוף ותשמש אותו כבסיס מתחת לג'קט. בנוסף, מצאתי חצאית לתינוקת מבית היוצר של ראלף לורן, לא פחות ולא יותר. היא עלתה 5 ש"ח והיא היתה לי נהדרת בתור צווארון מפונפן. גזרתי אותה לשניים ותפרתי אותה לצווארון החולצה ככה שתבצבץ מהג'קט. קצת כאב הלב לגזור אותה אבל זה היה למטרה נעלה.

סיימתי עם משימת הביצבוצים :)

את הכובע רכשתי בשקלים בודדים בחנות תחפושות, הדבקתי לו שרשרת נוצות לבנה, את הפאה רכשתי מבעוד מועד דרך עליאקספרס (יש גבול למה שאני מסוגלת ליצר בעצמי) כמכנס הבן שלי לבש את המכנס של אחותו, מכנס שקי שחור בגובה הברך. גרביים לבנות...

והנעליים - אוהו הנעליים! אותן קניתי בחנות זולה תמורת 19.90 ש"ח. בבית גזרתי ריבועים מבריסטול זהב והדבקתי עם דבק חם. הכי פשוט.

טאצ' סופי עם איפור תואם: בעזרת צללית שחורה צבעתי את הגבות, קצת סביב העיניים למראה מעט מרושע והדבקתי לו שפם שרכשתי בשקל אחד בחנות תחפושות, אותו גזרתי דק דק כדי שיהיה הכי דומה שאפשר. הבן שלי נכנס לדמות ALL THE WAY ומרגע ששלפתי את המצלמה שאג בצלילי "URRR" מרושעים. העובדה שהוא בחוג סייף רק עזרה לו להכנס עוד יותר לסצנה וערך קרב חרבות מרשים לאורך כל הסשן צילומים.

ואחרונה חביבה, הטינאייג'רית שלי. כמובן שרוצה להתחפש אבל למשהו רגוע, שיהיה יצירתי אבל שקט.. אז ההתלבטות היתה ארוכה וההמתנה מייגעת. וכשכמעט התיאשתי והודעתי חגיגית שהשנה אני מחפשת 3 ילדים ולא 4... קיבלתי את ההודעה "אני רוצה להיות כוכבים וירח..." ! ישש! יאללה לעבודה. במציאון שבירושלים היא מצאה שמלת כוכבים שהתאימה בול למה שקיוותה שעלתה 19.90 ש"ח בלבד, בבית הכנו כתר מכוכבים ואיפרתי אותה באיפור עדין עם צלליות אבק כוכבים (ככה כתוב על הקופסא, לא המצאה שלי!) וזהו זה. ייצרנו קיר שחור בחצר, שמתי עליו גרלנדה והצטלמנו. בגלל שהכל היה מהר מהר אז צילמתי בטלפון. יצא פגז בעיניי. התחפושת הכי קוויקי שעשיתי בחיי. הכנה, איפור, צילומים ועריכת תמונות...בפחות משעה. הכוכבת שלי התחפשה לכוכב.

איזה כיף החג הזה!! חג שמח ומבדח לכולם!

#ידשניה #פורים #הדסאבידורגולדין #תחפושות #תחפושת

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
אין עדיין תגים.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
bottom of page