תחפושות מאפס


Jack Sparrow בתי בת ה 10 כ

פורים הוא ה-חג במשפחתנו! כבר בחודש דצמבר הילדים מחפשים את התחפושת לפורים ומאתגרים אותי משנה לשנה. אני מצידי כמובן אומרת שאפשר להכין הכל ומה שיבקשו, יקבלו. לא תמיד אני מתכוונת למה שאני אומרת אבל האתגר מעמיד אותי במבחנים שאני נהנית לעמוד בהם. וכשאני עושה הכל כדי לא לאכזב את ילדיי אני הכי מבסוטית. השנה גם זכינו לאזכור ב Mako וגרפנו את המקום ה -1 ! אז מה היה לי השנה? ילדה בת 10 שביקשה להתחפש ל ג'ק ספארו משודדי הקריבים. סרט שרץ בסלון ביתנו אינספור פעמים, על כל גילגוליו. חשבתי שזה קטן עלי. אזרוק עליה חולצה לבנה, מכנס באגי, וסט, פאה, שפם וזקן....שטויות במיץ. אז מצאתי בחנות יד שניה בגרוש וחצי את פריטי הלבוש, את הוסט הכנתי מגופיה שפשוט גזרתי לאורכה, חגורה מצאתי בארון שלי ופאה קניתי ב 20 ש"ח שלמים בחנות תחפושות. אבל רגע, צריך ראסטות! פה העלילה מסתבכת. צפיה בסרטוני הדרכה ביוטיוב הכשירו אותי כמעצבת ראסטות שלא תבייש אף הודי או ג'מייקאני וכך מצאתי את עצמי עומלת במרץ על הפיאה החלקה. פירקתי כמה שרשראת ישנות שהחרוזים שלהן נראו לי הכי Jack Sparrow שיש והתחלתי לשזור אותם בין ראסטה לראסטה. עכשיו הגיע אתגר אמיתי, איך מייצרים זקן ושפם שנראים אמיתיים. כל מה שנמכר בחנויות נראה סינטטי ולא קשור. הפתרון היה פשוט ומהיר. גזרתי חתיכת שיער מתחתית הפאה, שזרתי צמות עבור הזקן, הדבקתי כמה קצוות שיער לכדי שפם ו....טדאם! דבק של קעקועי גוף ב 4 ש"ח בBeauty Care עשה את העבודה נפלא ויש לנו פיראט אחד רציני! טיול קצר לים, 184 תמונות מתוכן רק 5 ראויות וחצי פורים כבר מאחוריי. נשאר לחכות לבוקר חג פורים האמיתי ולחזור על הפעולות.


בתי בת ה 9 ביקשה פסטורליה. במבי. פשוט וקל. מכנס עם דוגמת עופר מצאתי ב H&M בסייל בפחות מ 50 ש"ח. חולצה חומה קניתי בחנות אופנה לכל המשפחה ב 10 ש"ח. תפרתי לה בטן מפרווה שקניתי בחנות בדים בכמה שקלים בודדים ואת הקרניים הכנתי ממנקה מקטרות שעטפתי באיזולירבנד חום. את האוזניים הכנתי מלבד חום ושארית פרווה. וזהו. שעה עבודה ויש תחפושת.


את המתבגרת שלי בת ה 14 הפכתי לגלידה. בד טול שקניתי ב 20 ש"ח תפרתי לחצאית טוטו (הייתי צריכה לעשות את זה 3 פעמים....לא כזו מוכשרת...) תפרתי עליה דובדבנים שעלו 3 ש"ח. את החולצה מצאתי בחנות יד שניה תמורת 5 ש"ח עליה הדבקתי מקלות ארטיקים צבעוניים קטנטנים. את כובע הגלידה הכנתי מבריסטול מחוספס. הלהיט היה הנעליים. קניתי במכירת יד שניה נעלי סירה בצבע גוף ב 10 ש"ח (במצב כמעט חדש רק הכנסנו ספידות חדשות שיהיה יותר נעים...) את הנעלים צבעתי בצבע אקרילי סמיך ולאחר שהתייבש מרחתי לק שקןף, עליו פיזרתי סוכריות צבעוניות (אמיתיות!) ועליהן שכבה נוספת של לק שקוף. השאר - אומנות האיפור. C'est Tu!


הנסיך שלי בן ה 5 רצה להיות באטמן. אבל כזה עם שרירים! את הגלימה גזרתי בתחתית בצורת זיג זג. טייץ שחור מבריק (של רקדניות, אין מה לעשות...) וחולצה שחורה רגילה הלבישו אותו היטב. מתחת לחולצה תפרתי שרירים עם שכבת אקרילן מרופדת בבד נעים וחיזקתי עם תפרים חיצוניים כדי להדגיש את ה SIX PACKS. המסכה היא כובע סטודנטים שקניתי בחנות תחפושות תמורת 10 ש"ח והורדתי לו את הכובע. נשאר לי משטח לבד קשיח מאד. חתכתי אותו בצורת המסכה, צירפתי גומי הלבשתי לו כובע ים שחור ויש לי מסכה לתפארת. את החגורה והצמידים הכנתי בכמה דקות מלבד צהוב ושחור. והנעליים.....זה סיפור. לא מצאתי נעליים שחורות במחיר סמלי. נכנסתי ל TO GO שם מצאתי מגפיי בנות שחורים ב 20 ש"ח אלא שהיו עליהם אפליקציות של כוכבים עם נצנצים. במבט ראשון ראיתי שניתן להסירם בקלות וכך עשיתי. הכוכבים ירדו וקיבלנו מגפי באטמן אמיתיים. זהו, עד דצמבר. בעצם פורים יחזור עוד 9 חודשים בלבד. אין לי ממש שנה אפילו... :(


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
אין עדיין תגים.
Follow Us
  • Facebook Basic Square